چای فلزی طلایی 40 عددی احمد

دوشنبه 20 آذر 1396 ساعت 10:58

انواع چای:

چای از جنبه‌های متفاوتی دسته‌بندی و مشخص می‌شود (سبز، سیاه، زرد و مانند آن) اما در طبقه‌بندی مورد نظر این نوشتار گیاهان چای با سه نوع چینی، آسامی و کامبوجی از یکدیگر متمایز می‌شوند. چای چینی اگرچه گیاهی حساس به سرماست، محصولی معطر دارد، اما رنگ اندکی از خود بروز می‌دهد. بوته گیاه آسامی معمولا در مناطق گرمسیر می‌روید و برگ‌هایی بزرگ‌تر از نوع چینی دارد؛ اما برعکس آن، عطر کمتر و رنگ بیشتری دارد. حد فاصل چای چینی و آسامی، چای کامبوجی است که هم عطر و هم رنگ تقریبا مناسبی دارد. در میان مردم، طبقه‌بندی چای بیشتر بر اساس کشور صادرکننده و واردات آن به ایران شناسایی می‌شود: چای سریلانکا و سیلان، کلکته یا هندوستان و...


چای فلزی طلایی 40 عددی احمد

از جنبه‌ای دیگر، طبقه‌بندی برگ‌ها از ممتاز تا درجه یک، درجه دو و گاهی حد فاصل این درجات را شامل می‌شود و هر امتیازی، قیمت و ارزش فرآوری برگ‌های چیده شده را تعیین می‌کند. معمولا برگ‌هایی نزد چایکاران ارزش بیشتر دارد که حداقل 75 درصدش لطیف باشد. چای مورد استفاده به صورت دم کرده و معمولا پودر است. یکی از بهترین برندهای تولید کننده چای، احمد نام دارد که سوپرمارکت اینترنتی شهر24 انواع مختلف آنرا با طعم های مختلف عرضه می کند.
بیشتر ترکیبات و خاصیت چای در «شاخساره نورسته» یا همان برگ‌های قسمت انتهایی گیاه ذخیره می‌شود؛ به همین سبب برای تولید چای نوشیدنی با کیفیت بیشتر، برگ‌های این قسمت اهمیت بیشتری دارد. همچنین غلظت ترکیباتی که کیفیت چای ممتاز تولیدی را افزایش می‌دهد در قسمت غنچه (یا چنان که معروف است: جوانه همراه با دو برگ اول و دوم) بیشتر است و چای‌های متشکل از یک جوانه و دو برگ لطیف کنار آن، هم کیفیت بهتری دارند، هم ترکیبات شیمیایی و مواد معدنی متعدد. در درجات دیگر، طبق آنچه در میان چایکاران معروف و موسوم است سه برگ و یک جوانه پایانی، چهار برگ و یک جوانه پایانی، تک برگ لطیف، تک برگ بنجی و دو برگ بنجی قرار دارند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.